از نسخه بتا عمومی آی او اس ۱۰ چه انتظاراتی باید داشته باشیم

ios10-800x585

اگر تنها یک آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ در اختیارتان است فعلا دست نگاه دارید. اگر چه این نسخه قابل استفاده می باشد بسیاری از برنامه ها هنوز با آی او اس ۱۰ سازگاری کامل نداشته و کرش خواهند داد.

همچنین تا کنون باگهایی در عملکرد CarPlay، Control Center، پیام ها، موسیقی و سیستم کلی گزارش شده است. برای مثال برخی کاربران با توقف صدا در اپ هایی از جمله موسیقی، اسپاتیفای و اورکست مواجه شده اند.

دیگر مساله موجود مربوط به عمر باطری می شود؛ در این نسخه از ای او اس ۱۰ که هنوز قابلیت های ورژن نهایی را ندارد عمر باطری بسیار کمتر از آی او اس ۹ خواهد بود. البته گویی در دومین نسخه بتای توسعه دهندگان که این ورژن هم بر اساس آن ساخته شده است باطری عملکرد بهتری خواهد داشت.

اگر یک دستگاه دیگر هم در اختیار دارید می توانید با خیال راحت تری این نسخه بتا را نصب کرده و بسیاری از قابلیت های جدید آی او اس ۱۰ را تست نمایید، مثلا آی مسیج، تجربه بدیع اپل میوزیک و ویجت های لاک اسکرین.

البته به خاطر داشته باشید که تنها در صورتی می توانید از قابلیت های جدید آی مسیج در ارتباطات نوشتاری خود استفاده کنید که مخاطب شما نیز آی او اس ۱۰ را نصب کرده باشد.

افزونه های متفرقه اپل مپس مانند استفاده از OpenTable و Uber بدون نیاز به خارج شدن از برنامه نیز فعلا در دسترس نخواهند بود.

 

منبع: macrumors

پست های مرتبط:

اشتراک گذاری این نوشته
برچسب‌ها appleiOS 10iphone