استفاده حرفه ای از دکمه اشتراک گذاری آیفون!

Share-Screen-1

یکی از بهترین قابلیت های آیفون و آیپد که احتمالا از آن استفاده چندانی نمی کنید.

با استفاده از این ویژگی که برای بسیاری از برنامه های اصلی و متفرقه موجود است می توانید اسناد، URL، تصاویر و فایل های مختلف را به برنامه ها و خدمات ارسال نمایید. شاید ندانید که خیلی از برنامه ها از این قابلیت پشتیبانی می کنند چرا که اپل آن را مخفی نگاه داشته است.

با این مقاله استفاده بهینه از دکمه اشتراک را بیاموزید.

از موارد اولیه فراتر روید

پیش از iOS 8، به اشتراک گذاشتن اطلاعات و فایل بین برنامه ها محدود بود. در بهترین حالت اگر خیلی خوش شانس بودید می توانستید یک لینک را ایمیل یا پیامک کنید. اما از نسخه ۸ به بعد، اپل قابلیت پشتیبانی از برنامه های متفرقه را نیز فراهم نمود. برخی از آنها واقعا از صفحه اشتراک بهره برده و می توانند بر اساس نوع فایل مورد نظر شما عملکردهای هوشمندانه ای داشته باشند. share-menu-up-close

معمولا منوی اشتراک گذاری به شما اجازه انتشار یک آدرس اینترنتی، فایل اسناد یا تصاویر را از طریق پیام ها، ایمیل و برنامه یادآور (Reminders) می دهد. همچنین می توانید فایل موردنظرتان را در برنامه یادداشت (Notes) اضافه کنید. اگر امکان اضافه کردن برنامه های مورد علاقه هم وجود داشت عالی تر نمی شد؟

اتفاقا این امکان هم فراهم شده است! برنامه ای با ویژگی پشتیبانی از صفحه اشتراک باز کنید (ما سافاری را انتخاب کرده ایم) و دکمه اشتراک را لمس نمایید.

بالای صفحه برنامه های فعال و آماده اشتراک را مشاهده می کنید. تا آخرین نقطه سمت راست اسکرول کرده تا دکمه “بیشتر (More)” را ببینید.

share-more-button

با لمس این گزینه یک منوی تنظیمات برای راه اندازی صفحه اشتراک باز خواهد شد.

 

فعال کردن و مرتب سازی برنامه ها

وقتی منوی “بیشتر” را باز می کنید می توانید تمام برنامه های پشتیبانی کننده از این قابلیت را ببینید.

سوئیچ هایی برای فعال بودن یا نبودن قابلیت این برنامه ها تعبیه شده است. که در حقیقت تنها تعیین می کند برنامه در منوی اشتراک شما نمایش داده شود یا خیر.

البته برخی برنامه ها مانند ایمیل و پیام ها همیشه نشان داده می شوند ولی در مورد دیگر اپلیکیشن ها انتخاب با شماست.

share-activities

همچنین می توانید ترتیب برنامه ها را به دلخواه خود تغییر دهید. این ویژگی مخصوصا زمانی که بسیاری از اپلیکیشن های شما دارای این قابلیت باشند بسیار کارآمد خواهد بود.

کافی است منوی سمت راست را لمس کرده و برنامه ها را جا به جا نمایید.

قابلیت های منحصربفرد

بسته به نوع برنامه، می توانید عملکردهای متنوعی را در صفحه اشتراک فعال کنید.

به عنوان مثال من از سرویس بوکمارک Pinboard استفاده می کنم. بسیاری از برنامه های زیرمجموعه Pinboard بیش از یک گزینه در صفحه اشتراک دارند.

برای نمونه Pinner، دارای دو گزینه می باشد. یکی از آنها “پین کردن سریع” بلافاصله و بدون نیاز به تعامل کاربر آدرس اینترنتی را در Pinboard ذخیره می کند.

pinner-share-2

با لمس Pinner یک پنجره ثانویه باز گشته و امکان افزودن توضیح لینک، تگ و سوئیچ ذخیره شخصی یا عمومی فراهم می شود.

 

اشتراک گذاری مختص برنامه

اپلیکیشن های مختلف گزینه های اشتراک متفاوتی ارائه می دهند. به عنوان مثال، در برنامه تصاویر iOS، گزینه ها با سافاری متفاوت هستند.

photo-share

در برنامه تصاویر، می توانید اشتراک گذاری در iCloud Library را انتخاب نمایید، علاوه بر این برنامه های عکسبرداری متفرقه بسیاری – از جمله Snapchat – وجود دارند که از صفحه اشتراک پشتیبانی می کنند.

همچنین شما را قادر می سازد متن انتخابی خود را در برنامه هایی از قبیل ایمیل، سافاری و یادداشت به اشتراک بگذارید. این ویژگی مخصوصا زمانی که می خواهید طبق نمونه ای در ایمیل، یک شرح مختصر به یادداشت یا تقویم اضافه کنید، بسیار سودمند خواهد بود.

text-share

برنامه اصلی یادداشت (Notes) به طرز فوق العاده ای از صفحه اشتراک پشتیبانی می کند. می توانید مستقیما از صفحه اشتراک، تصاویر، نوشته یا آدرسی را به یادداشت های پیشین یا جدید پیوست نمایید.

برخی برنامه های دارای این قابلیت:

Pinterestدر چندین برنامه کار می کند. حتی می توانید در سافاری تصویر مورد علاقه تان را انتخاب کرده و در بخش محبوب های خود به اشتراک بگذارید.

Snapchat – تصاویر را از camera roll مستقیما به Snapchat بفرستید.

Slack – Slack یک برنامه ضروری برای ادارات بوده که قابلیت اشتراک گذاری مستقیم انتشار متن، تصاویر یا اسناد را دارا می باشد.

 Tumblr – این برنامه نیز مانند Pinterest همیشه به روزترین قابلیت های iOS را مورد استفاده قرار می دهد. اشتراک گذاری در Tumblr عالی بوده و از آن می توان در صفحات وب، اپل میوزیک و تصاویر بهره برد.

 

منبع: mashable

پست های مرتبط:

اشتراک گذاری این نوشته
برچسب‌ها ipadiphoneshare button