تلگرام فعلا فیلتر نمی‌شود

Untitled-1

جلسه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه امروز برای بررسی تعیین تکلیف فیلتر شدن یا نشدن تلگرام با حضور همه اعضا برگزار شد. در این جلسه پلیس فتا، گزارشی درباره مزایا و معایب تلگرام ارائه کرد. در ادامه موضوع فیلتر شدن تلگرام به مذاکره گذاشته شد.

در جلسه کارگروه که با حضور دادستان کل کشور برگزار شد، اعضا نگرانی خود را نسبت به نقض قوانین جمهوری اسلامی توسط تلگرام ابراز داشتند و مقرر شد اگر در مدت کوتاهی مشکلات رفع نشود، نسبت به مسدودسازی آن اقدام شود.

در نهایت تصمیم گیری درباره فیلترینگ تلگرام به یک ماه آینده موکول شد. تماس مدیر تلگرام با وزارت ارتباطات و قول همکاری با ایران علت این تصمیم بوده است. عبدالصمد خرم آبادی، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه درباره مصوبه جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به میزان گفت: در جلسه امروز کارگروه وزارت ارتباطات مکلف شد نسبت به توسعه شبکه‌های اجتماعی داخلی به عمل بیاورد.

وی ادامه داد: همچنین این وزارتخانه مکلف شد در صورتی که شبکه اجتماعی تلگرام ظرف مدت محدودی اقدامات لازم را در خصوص حذف محتوای مجرمانه و رعایت قوانین و مقرارت جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها به عمل نیاورد شبکه موجود فیلتر و مسدود گردد.

همچنین محمدعلی اسفنانی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس و عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه دراین باره به ایرنا گفت: گزارشی از سوی پلیس فتا و گزارشی نیز از کارشناسان این کارگروه در مورد تلگرام در این کارگروه ارائه شد، پلیس فتا در گزارش خود نکات مثبت و توانایی های تلگرام و همچنین مخاطراتی که تلگرام دارد را مطرح کرد. در این جلسه همه اعضای کارگروه حضور داشتند و موافقین و مخالفین فیلتر تلگرام به ارائه نظرات خود پرداختند.

منبع: خبرآنلاین

پست های مرتبط:

اشتراک گذاری این نوشته
برچسب‌ها تلگرام