توقف پخش رادیوی رایگان آیتونز در سراسر جهان

اپل روز گذشته رسما به پخش کانالهای رادیویی آیتونز در سراسر جهان پایان داده و کاتالوگ ایستگاه ها را به خدمات آبونمانی اپل موزیک منتقل کرد.

این اقدام پس از بیانیه اپل در اوایل این ماه انجام شد که طی آن اعلام شده بود ویژگی پخش رایگان رادیو در پایان ژانویه خاتمه یافته و تنها  مشترکین اپل موزیک به آن دسترسی خواهند داشت.

صبح دیروز، کاربران اپلیکیشن موسیقی  iOS با لمس ایستگاه رادیویی به صفحه ای هدایت شدند که آنها را برای پیوستن به خدمات پخش موسیقی پریمیوم اپل  ترغیب می کرد.

Apple-Music-prompt

به همین ترتیب، کاربران مک که قصد دسترسی به ایستگاه های موجود یا ایجاد کانال خود را داشتند با پیغام “Get on Our Wavelength” و پیوستن به اپل موزیک مواجه شدند.

Screen-Shot-2016-01-29-at-10.58.42

کاربران مشترک آیتونر مچ (iTunes Match) نیز قادر به دستیابی به ایستگاه ها نبودند. با این حال ایستگاه رادیویی Beats 1 هنوز هم به طور رایگان در اختیار کاربران آیتونز در سرتاسر جهان قرار دارد.

اپل حتی پس از راه اندازی اپل موزیک در سی ام ژوئن ۲۰۱۵ به طور بی سر و صدا به ارائه ایستگاه های رادیویی پشتیبانی کننده از تبلیغات در ایالات متحده و استرالیا  ادامه می داد. با این حال بعد از تصمیم این شرکت برای توقف پلت فرم iAd،  این ویژگی در دیگر مناطق فقط برای کسانی که هزینه سرویس پخش موسیقی اپل را می پرداختند قابل دسترسی بود.

رادیو آیتونز نخستین بار با آیتونز ۱۱.۱ و iOS 7 به عنوان خدمات رایگان و دارای تبلیغات معرفی شده و پیدا کردن موسیقی از طریق برگزیده ها و ایستگاه های مبتنی بر سبک ارائه شده توسط اپل یا ایجاد ایستگاه های جدید بر اساس یک هنرمند یا آهنگ خاص  را میسر می ساخت.

منبع: macrumors

پست های مرتبط:

اشتراک گذاری این نوشته
برچسب‌ها appleApple MusiciTunes Radio