ساخت اپلیکیشنی برای کمک به پزشکان در شناسایی علائم سرطان

_88477718_thinkstockphotos-178704028

اپ جدیدی طراحی شده که با ارجاع بیماران مشکوک به سرطان پزشکان را یاری می دهد.

این برنامه که راهنمای مرجع پرسرعتی از اطلاعات نشانه ها، علائم و تصاویر برای متخصصین درمان می باشد، توسط مرکز فناوری واقع در دانشگاه غرب اسکاتلند به سفارش دولت این کشور ساخته شده است.

اپ مذکور در صورت امکان از وای فای برای ارائه جدیدترین اطلاعات با بیشترین سرعت ممکن استفاده می کند، البته در حالت آفلاین نیز کارایی دارد.

” دسترسی سریع”

شونا رابینسون، وزیر بهداشت، اظهار داشت: ” این اپلیکیشن که با همکاری متخصصان بهداشت و درمان و بیماران توسعه یافته است، دسترسی آسان و سریع به اطلاعات ارجاع افراد مشکوک به سرطان را برای پزشکان، داروسازان و پرستاران میسر می سازد.

” هر چه زودتر سرطان شناسایی گردد نتایج حاصله بهتر می شود.

” افزایش بیماران تحت درمان در مراحل اولیه مرگ و میر ناشی از سرطان را کاهش داده و بر امید به زندگی تاثیر مثبت خواهد داشت.

” بنابراین من این برنامه را به تمام دست اندر کاران حوزه بهداشت توصیه می کنم. “

دکتر داگلاس ریگ، یک پزشک خانوادگی در گلاسگو، که سهمی در توسعه این برنامه نیز داشته است می گوید: ” این اپ با فراهم آوردن امکان دسترسی سریع به اطلاعات تصمیم گیری های بالینی را مورد حمایت قرار می دهد.

” دستگاه های تلفن همراه به بخشی جداناپذیر از تجهیزات پزشکی تبدیل شده و اپلیکیشن هایی از این دست قسمتی از آینده مراقبت های اولیه و به روز نگاه داشتن دانش پزشکان هستند. “

منبع: bbc

پست های مرتبط:

اشتراک گذاری این نوشته
برچسب‌ها applicationbbccancer