سامسونگ جزئیات تحقیق در مورد آتش گرفتن نوت ۷ را منتشر کرد

galaxy-note-7-unboxing-2

امروز، دوشنبه، سامسونگ طی کنفرانسی نتایج بررسی داخلی درمورد برخی از گوشی های گلکسی نوت ۷ که منجر به آتش سوزی شده بودند را اعلام کرد. گزارشات درز کرده هفته گذشته بر نقش باتری در این قضیه تاکید کرده بودند ولی با این وجود سامسونگ جزئیات کامل پژوهش خود که شامل بیش از ۷۰۰ مهندس و آزمایش ۲۰۰،۰۰۰ گوشی و ۳۰،۰۰۰ باتری نوت ۷ می شود را برای همگان تشریح نمود.

جدا از کمک دو آزمایشگاه مستقل، این شرکت کره‌ای محلی بسیار وسیع برای آزمایشات شارژ بنا کرده تا تجربیات کاربران را بازسازی نماید. به گفته سامسونگ همه چیز از سخت افزار و طراحی نرم افزار تا ساخت و لجستیک به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است.

Galaxy_Note7-Samsung_Test_Facility-800x484

سامسونگ اذعان داشت که در این مساله دو ایراد دخیل هستند، باتری نوت ۷ اصلی در گوشه راست بالایی که مسئول جریان کوتاه است مشکل طراحی داشته و باتری گوشی های جایگزین شده به دلیل نقص جوشکاری مستعد احتراق بوده‌اند. همچنین برخی دستگاه ها نیز فاقد نوار عایق بودند. سامسونگ گزارش تصویری و مفصل تر این بررسی را هم منتشر کرد.

Samsung_Note_7_infographic

این کمپانی در ادامه از معرفی یک برنامه ایمنی باتری ۸ مرحله‌ای سخن گفت.

رئیس بخش موبایل سامسونگ ضمن پذیرفتن مسئولیت در قبال تمام اجزای گوشی و باتری هایی که از شرکت های دیگر خریداری شده‌اند اظهار داشت: ” امیدوارم این فرصتی برای بهبود ایمنی باتری های لیتیوم-آیون نه تنها برای سامسونگ بلکه در کل صنعت موبایل باشد “

این شرکت بر ایجاد تغییرات در گوشی بعدی خود به نام گلکسی اس ۸ تاکید کرده و به گزارشگران گفت انتظار نداشته باشند این گوشی میان رده نیز مانند همیشه در کنگره موبایل که در ماه فوریه برگزار می گردد معرفی شود. هنوز زمان دقیق رونمایی این محصول اعلام نشده و این موضوع  بیانگر احتیاط سامسونگ برای جلوگیری از تکرار بحران سال پیش خود که به گفته برخی برای شکست دادن آیفون ۷ در بازار صورت گرفته بود می باشد.

منبع: macrumors

پست های مرتبط:

اشتراک گذاری این نوشته
برچسب‌ها galaxynote 7samsung