صدرنشینی اپل در لیست تحسین شده ترین شرکتهای جهان برای نهمین سال

official-apple-logo-2014-widescreen-2

اپل در راس لیست فورچون تحسین شده ترین شرکت های جهان قرار گرفت تا نهمین موفقیت این شرکت کوپرتینویی در این لیست را رقم بزند. پس از اپل، آلفابت (شرکت مادر گوگل)، آمازون، برکشایر هاتاوی و والت دیزنی ۵ رتبه برتر را تشکیل می دهند.

Fortune-Admired-Companies-2016

” یک استاندارد AAA جدید در شرکت های آمریکایی به وجود آمده است: سه گانه اپل، آلفابت و آمازون. برای چهارمین بار پیاپی لیست ۵۰ شرکت تحسین شده ما توسط سه غول فناوری با قدمتی کمتر از ۴۰ سال هدایت می شود. آنها در صدر طبقه ای از مدافعان فناوری جوانتر مانند فیسبوک (رده چهاردهم)،  Salesforce (رده سی و چهارم) و Netflix که با رتبه چشمگیر ۱۹ به لیست ۵۰ تایی بازگشته است و همچنین تازه واردانی مثل ویزا و Publix که در رده های ۴۷ و ۴۹ام قرار گرفته اند فهرست بندی شده اند. “

این لیست از مجموعه ای ۱۰۰۰ تایی از بزرگترین شرکت های آمریکا بر اساس درآمد به همراه ۵۰۰ کمپانی غیر آمریکایی با درآمدی نزدیک یا بیش از ۱۰ میلیارد دلار رتبه بندی شده اند. سپس همکاران فورچون در گروه Korn Ferry Hay با مدیران، هدایت کنندگان و تحلیلگران مصاحبه نموده تا شرکتها را در صنعت مرتبط خود با نه معیار از جمله ارزش سرمایه گذاری و مسئولیت اجتماعی رده بندی نمایند.

اپل با کسب امتیاز ۸.۶، آلفابت با امتیاز ۸.۲ را پشت سر گذاشت. شایان ذکر است که شرکت سازنده آیفون همچنین در تمام ۹ ویژگی کلیدی شهرت پیشتاز می باشد، بر خلاف سالهای پیشین که برخی شرکتها در زمینه هایی مانند رقابت جهانی در لبه پرتگاه قرار می گرفتند. دیگر شرکتهای برجسته این لیست شامل فیسبوک (چهاردهم)، مایکروسافت (هفدهم)، Netflix (نوزدهم) و AT&T (چهل و هشتم) می شود.

منبع: macrumors

پست های مرتبط:

اشتراک گذاری این نوشته
برچسب‌ها applefortune