مصاف باریک ترین لپ تاپ ها! آیا اچ پی، اپل را از میان خواهد برداشت؟

hp-logo

اچ پی قصد دارد با رونمایی از باریکترین مدل لپ تاپ خود، در رقابت با اپل مبتکر طراحی لقب گیرد.

قرار است روز سه شنبه اچ پی بهترین و جدیدترین لپ تاپ خود را در کنفرانس بین المللی تجملات پاریس معرفی نماید، انتظار می رود با وجود طراحی فوق باریک آن گوی سبقت را از اپل و سری درخشان مک بوک ها برباید. – البته این نظر مسئول تجاری رایانه های اچ پی است!

بر اساس گزارش منتشر شده در مجله وال استریت، اچ پی باریک ترین لپ تاپ موجود در بازار را ارائه خواهد کرد، دستگاهی که به عقیده ران کافلین، مدیر بخش رایانه ای این شرکت موجب پیشگامی اچ پی در زمینه کامپیوتر خواهد شد. وی اظهار داشت: ” سالهاست که اپل به عنوان مبتکر و رهبر نوآوری شناخته می شود، (اما حالا) اچ پی این مقام را خواهد گرفت.”

طبق پژوهشات IDC، اچ پی با در اختیار داشتن ۲۸.۱ درصد سهام بازار بزرگترین سازنده رایانه های شخصی در آمریکا و پس از شرکت چینی لنوو (Lenovo) دومین کمپانی در جهان است. البته با وجود این جایگاه، اچ پی در طول ۱۲ ماه گذشته شاهد کاهش بیش از ۱۰ درصدی فروش بوده است.

سازندگان رایانه از جمله اچ پی در پنج سال گذشته در تلاش برای هماهنگ شدن با چیزی بودند که استیو جابز، یکی از بنیان گذاران اپل هنگام معرفی آیفون در سال ۲۰۰۷ آن را “عصر پس از کامپیوتر” نامید. این واژه در سال ۲۰۱۰ با رونمایی از آیپد نیز به کار رفت و از آنجا که بازار فروش تبلت ها به طرز عجیبی راکد شده، شرکتها در پی ارائه گزینه های بیشتری از دستگاه های متنوع به مشتریان بوده تا نیازهای گوناگون را برطرف سازند، مثلا ابزارهای جدا شونده، تبدیل شونده و دیگر انواع ۲ حالته.

بازار پر شده از دستگاه های مشابه مایکروسافت سرفیس که به ادعای سازنده آن جایگزین لپ تاپ می باشد. اپل نیز سال گذشته آیپد پرو را عرضه کرده و ماه پیش نسخه کوچکتری از آن هم ارائه داد تا بخشی از بازار را در اختیار خود بگیرد.

در مورد لپ تاپ های ویندوزی در حال حاضر سری XPS شرکت Dell پیشتاز بوده که از نظر عملکرد و قابلیت حمل با مک بوک های اپل قابل مقایسه هستند. اچ پی به دنبال آن است تا با ساختن لپ تاپ فوق باریک در محدوده قیمت ۱۰۰۰ دلاری بیشترین سهم بازار را از آن خود کند.

در سال ۲۰۰۸ اپل مک بوک ایر را معرفی کرد و از آن به بعد تجسم لپ تاپ های باریک را تا سال گذشته و در جدیدترین دستگاه خود – با نام ساده مک بوک – به اوج خود رساند. این رایانه در ضخیم ترین قسمت ۱۳.۱ میلی متر و در باریکترین بخش ۳.۵ میلیمتر است.

در ماه ژانویه امسال اچ پی با عرضه Elitebook Folio، رایانه مخصوص تجارت با ضخامت تنها ۱۲.۷ میلی متر در نمایشگاه CES لاس وگاس نشان داد که در ساخت لپ تاپ های باریک تبحر دارد.

منبع: ibtimes

پست های مرتبط:

اشتراک گذاری این نوشته
برچسب‌ها appleHPLaptop