۵ ویژگی عالی آی او اس ۱۰ که از آنها بی خبرید!

۵. ذره بین

IMG_2581

تمام آیفون ها دارای دوربین های فوق العاده و قابلیت زوم هستند، اما در آی او اس ۱۰ می توانید دوربین گوشی خود را به یک ذره بین تبدیل نمایید! برای استفاده از این کاربرد به Settings > General > Accessibility رفته و Magnifier را لمس کنید. پس از فعال کردن با سه بار فشار دادن دکمه هوم ذره بین شما در اختیارتان قرار خواهد گرفت!

 

۴. جستجوی سریعتر تصاویر

IMG_2582

یکی از بهترین ویژگی های آیفون دوربین آن است که شما را به عکسبرداری ترغیب می نماید، در نتیجه گالری پر از تصاویر گوناگون شده و پیدا کردن یک عکس خاص کاری دشوار خواهد بود. اما نگران نباشید در آی او اس ۱۰ می توانید از سیری بخواهید عکس مورد نظرتان را بیابد! این قابلیت به دلیل داشتن برچسب زمانی و موضوع خاص تصاویر قابل استفاده می باشد.

 

۳. نوتیفیکیشن ها بر روی صفحه آیفون

IMG_2583

قابلیت جدید Raise to Wake به شما اجازه می دهد تنها با برداشتن گوشی و نگاه کردن به آن از نوتیفیکیشن های خود باخبر شده و نیازی به باز کردن قفل آیفون نداشته باشید. ممکن است برخی نگران خوانده شدن پیام ها توسط افراد دیگر باشند ولی اپل برای این موضوع نیز چاره ای اندیشیده است، کافی است به Settings > Touch ID & Passcode رفته و با اسکرول کردن به پایین صفحه نوتیفیکیشن هایتان را کنترل نمایید.

۲. ادیت Live Photos

IMG_2585

ایده Live Photos به خودی خود جالب بود اما پس از گرقتن عکس دیگر نمی توانستید آن را ویرایش کنید، حالا با جدیدترین نسخه آی او اس قابلیت ادیت این عکس ها نیز فراهم شده است. می توانید سایز را تغییر داده یا فیلترهای زیبا بر روی آن قرار دهید. عالی نیست؟!

۱. اپل واچ خود را بیابید!

find-your-apple-watch

اگر یک اپل واچ دارید که از سیستم عامل Watch OS3 استفاده می کند می توانید از طریق دیگر دستگاه های اپل آن را ردیابی نمایید. در صورت وصل بودن واچ به اینترنت حتی قادر خواهید بود فایل ها را کنترل کرده و یا اگر فراموش کرده اید آن را کجا گذاشته اید با ایجاد صدا راحت تر به جستجو بپردازید.

 

منبع: curiousmob

 

پست های مرتبط:

اشتراک گذاری این نوشته
برچسب‌ها featuresios10iphone