سوالات متداول – فروشگاه سیب مارت

 1. فروشگاه سیب مارت چیست؟

  فروشگاه سیب مارت اولین سرویس خرید ریالی و قانونی اپ‌های اپ‌استور در ایران می باشد.

 2. چرا فروشگاه سیب مارت؟

  همانطور که می دانید که دارندگان محصولات اپل مانند iPhone ، iPad و iPod Touch در ایران برای دریافت و نصب اپ‌های مورد نیاز خود دچار مشکلاتی هستند. یکی از مهم‌ترین این مشکلات نداشتن کارت اعتباری (Credit Card) برای خرید اپ مورد نیاز از اپ‌استور می‌باشد. البته راه‌هایی برای خرید وجود دارند مانند کارت‌های هدیه (Gift Card) آیتیونز که از طریق خریداری آنها می‌توانید اکانت Apple ID خود را به میزان حداقل ۱۰ دلار (حدود ۴۰ هزار تومان) شارژ نموده و اقدام به خرید اپ‌های مورد نیاز خود نمایید. در این میان عده کثیری از دارندگان محصولات اپل اغلب به ناچار مجبور می‌شوند دستگاه خود را به دست فروشندگان و مغازه‌های موبایل‌فروشی سپرده تا لیست بلندبالایی از اپ‌های اغلب قدیمی، رایگان، ناکارآمد و نامناسب را با قیمت‌های گزاف بر روی آنها نصب نمایند. اپ‌هایی که دیگر قابلیت بروز شدن را ندارند (مگر با مراجعه مجدد به فروشندگان) و چون کاربران هیچ حق انتخابی بر روی آنها نداشته‌اند صرفاً به همان تعداد محدود خواهند ماند و مطمئناً از ظرفیت‌های فوق‌العاده دستگاه‌های هوشمند خود استفاده‌ی چندانی نخواهند کرد. از این رو فروشگاه سیب مارت با ارائه‌ی راه حلی قانونی یکی از عمده مشکلات کاربران ایرانی را حل کرده است.

 3. فروشگاه سیب مارت چگونه کار می‌کند؟

  فروشگاه سیب مارت به صورت مستقیم با اپ‌استور اپل در ارتباط است. شما می توانید از طریق فروشگاه سیب مارت در میان هزاران هزار اپ موجود در اپ‌استور جستجو نموده و اپ مورد نیاز خود را یافته و سفارش دهید. پس از پرداخت مبلغ اپ و ارائه ایمیل شناسه Apple ID خود (بدون نیاز به ارائه رمز عبور) به فروشگاه سیب مارت، طی مدت‌زمان کوتاهی (کمتر از ۱ ساعت) ایمیلی حاوی کد دریافت (Redeem Code) اپ مورد نظر خود برای شما ارسال خواهد شد. با باز کردن ایمیل از طریق دستگاه خود و یا با وارد کرد کُد دریافت اپ در برنامه AppStore در آیفون یا آی‌پد خود مشاهده خواهید کرد که اپ خریداری شده شما نصب و اجرا خواهد شد.

 4. چرا باید با فروشگاه سیب مارت اعتماد کنم؟

  فروشگاه سیب مارت رقیب اپ‌استور اپل نیست بلکه به طور مستقیم با همین استور کار می کند و تنها به عنوان راه‌ حلی برای آسودگی کاربران ایرانی، راه‌حلی آسان برای خرید اپ‌های کاربران و تحویل آنها را بر عهده دارد.

 5. فروشگاه سیب مارت به درد چه کسانی می‌خورد؟

  تمامی کسانی که می خواهند از اپ‌استور اپل اپ‌های پولی را خریدار کرده و آنها را روی دستگاه‌های خود نصب کرده و یا به دوستانشان هدیه دهند.

 6. فروشگاه سیب مارت با چه اکانت‌های اپل (Apple ID) کار می‌کند؟

  فروشگاه سیب مارت در حال حاضر فقط با با اپ‌استور آمریکا کار می کند.

 7. چگونه شناسه‌ی اپل (Apple ID) بسازم؟

  بزودی بخشی در فروشگاه سیب مارت برای آموزش این موضوع ایجاد خواهد شد

 8. پرداخت‌های فروشگاه سیب مارت از چه طریقی انجام می‌شود؟

  در حال حاضر پرداخت‌ها به فروشگاه سیب مارت از طریق درگاه‌ پرداخت الکترونیکی بانک ملت و با استفاده از کلیه کارت‌های بانکی متصل به شبکه شتاب دارای رمز دوم قابل انجام است.

 9. امنیت شناسه اپل (Apple ID) من چگونه تامین می‌شود؟

  شما برای استفاده از فروشگاه سیب مارت نیاز به ارائه هیچ اطلاعات امنیتی در مورد شناسه اپل (Apple ID) خودتان ندارید.

 10. اپ هایی که از فروشگاه سیب مارت می خرم چگونه نصب می شوند؟

  این اپ‌ها مانند دیگر اپ‌ها از روی اپ‌استور دستگاه شما و یا توسط iTunes نصب می‌گردند.

 11. آیا اپ هایی که از فروشگاه سیب مارت می خرم در شناسه‌ی اپل (Apple ID) من ذخیره می‌شوند؟

  بله، اپ‌هایی که شما از فروشگاه سیب مارت میخرید مانند دیگر اپ‌ها در قسمت اپ‌های خریداری شما (Purchased) در شناسه‌ی اپل (Apple ID) شما قابل مشاهده است.

 12. اپ‌هایی که از فروشگاه سیب مارت می‌خرم را می توانم بروز‌ رسانی کنم؟

  بله، از آنجایی که اپ‌هایی که از فروشگاه سیب مارت میخرید بصورت کاملا قانونی خریداری شده‌اند، برای همیشه متعلق به شماست و مانند اپ‌های دیگری که توسط خودتان از اپ‌استور دریافت شده، دارای قابلیت پشتیبان‌گیری، بروز رسانی، همسان‌سازی و… می‌باشند.

 13. آیا می‌توانم از اپ‌هایی که از فروشگاه سیب مارت می‌خرم، با iTunes همسان‌سازی (Sync) کرده و از آنها پشتیبان بگیرم؟

  بله، از آنجایی که اپ‌هایی که از فروشگاه سیب مارت میخرید بصورت کاملا قانونی از اپ‌استور خریداری شده‌اند، برای همیشه متعلق به شماست و مانند اپ‌های دیگری که توسط خودتان از اپ‌استور دریافت شده، دارای قابلیت پشتیبان‌گیری، بروز رسانی، همسان‌سازی و… می‌باشند.

 14. اپی را که من می خرم آیا کاربر دیگری می تواند نصب کند؟

  شما می‌توانید با ارسال ایمیل نهایی دریافت اپ برای فرد دیگری، امکان نصب اپ خریداری شده را به او بدهید.

 15. آیا برای خرید از فروشگاه سیب مارت نیاز به ارائه نام‌کاربری و گذرواژه‌ی شناسه‌ی اپل (Apple ID) است؟

  خیر. برای استفاده از فروشگاه سیب مارت نیاز به ارائه هیچ گذرواژه‌ای نیست. با خرید از فروشگاه سیب مارت، پس از آماده سازی اپ،‌ کد دریافت اپ به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

 16. اگر اپ را خریده و در وسط نصب آن را پاک کنم، یا به هردلیلی نتوانم آن را دانلود کنم چه اتفاقی می‌افتد؟

  مشکلی پیش نیامده و نیازی به خرید دوباره نیست! شما می‌توانید اپ مورد نظر را در اپ‌استور جستجو کرده و دکمه‌ی دانلود (که به جای دکمه‌ی خرید آمده است) را بزنید.

 17. آیا فروشگاه سیب مارت مسئول محتوا و امکانات اپ‌های خریده‌داری شده است؟

  خیر. فروشگاه سیب مارت به هیچ‌وجه مسئولیتی در قبال محتوا و امکاناتی که اپ‌ها در اختیار کاربران قرار‌ می‌دهند نبوده و خود کاربران بایستی قبل از خرید، امکانات و محتوای آن را از طریق دیدن Screenshotها و خواندن توضیحات اپ بررسی نمایند.

 18. اپ را اشتباه خریده‌ام، آیا فروشگاه سیب مارت مسئولیتی در قبال این مساله دارد؟

  خیر. با توجه به اینکه فروشگاه سیب مارت اپ مورد نظر شما را از اپ‌استور خریداری کرده و مبلغ مورد نظر اپ به حساب اپل واریز شده و قابل برگشت نیست، فروشگاه سیب مارت مسئولیتی در قبال خرید‌های اشتباهی کاربران ندارد.

 19. هنگام دانلود اپ از اپ‌استور، خطای شماره‌ی ۱۰۰۹ میگیرم. آیا مشکلی در خرید پیش آمده و فروشگاه سیب مارت مسئول است؟

  خیر. خرید شما بطور کامل انجام شده و تحویل شده است و اگر مراحل درستی را در اپ‌استور طی کرده باشید، اپ خریداری شده، در شناسه‌ی اپل (Apple ID)، در بخش Purchased ثبت شده است و از آنجا می‌توانید مجددا برای دریافت اپ مورد نظر تلاش کنید. این خطا به ندرت و در مواقعی رخ می‌دهد که شرکت اپل، دسترسی دریافت اپلیکیشن را برای کسانی که از IP ایران هستند، قطع می‌کند و معمولا پس از چند روز مشکل رفع می‌شود.

اشتراک گذاری این نوشته