از عمر باتری آیفونتان ناراضی هستید؟ این هفت مورد به سرعت شارژتان را تخلیه می‌کند!

How-to-Improve-iPhone-X-Battery-Life

سرزنش کردن اپل برای خالی شدن باتری آیفون کار ساده‌ای است – اما بهتر است قبل از شکایت کردن به تیم کوک سری به تنظیمات گوشی زده و موارد زیر را بررسی کنید

۱. استفاده کردن از اپلیکیشن‌هایی که باتری را نابود می‌کنند

برای این که بفهمید کدام برنامه ها بیشتر از همه شارژ مصرف می‌کنند این مسیر را طی کنید: Settings > Battery > Battery Usage. سپس روی “Last 7 days” کلیک کرده و درصد شارژ مصرف شده توسط برنامه های محبوبتان را مشاهده نمایید. رسانه های اجتماعی اعتیادآورند اما ظاهرا بیشترین مصرف باتری را هم در اختیار دارند. طبق یکی از مقالات The Guardian که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد اپلیکیشن فیسبوک یکی از متهمین بزرگ این پرونده است! بر اساس گزارشات، پاک کردن این برنامه ۱۵ درصد شارژ بیشتر به باتری اضافه خواهد کرد.

۲. قرار دادن گوشی در هوای خیلی سرد یا خیلی گرم

تا حالا متوجه شده اید که شارژ آیفون در تابستان و زمستان زودتر خالی می‌شود؟ دلیل این موضوع این است که آیفون در دمای ۱۶.۶ تا ۲۲ درجه سانتیگراد بهترین عملکرد خود را دارد. اگر گوشی شما در دمای ۳۵ درجه یا بیشتر نگهداری شود احتمالا به باتری آن صدمه جبران ناپذیری وارد خواهد شد.

در وبسایت اپل هشدار داده شده که: “در این صورت باتری آیفون به اندازه شارژی که دارد روشن نخواهد ماند. شارژ کردن آیفون در دمای محیطی بالا ممکن است منجر به خراب شدن گوشی شود.”

همچنین اگر گوشی شما در دمای زیر صفر نگهداری شود هم عمر باتری آن کاهش خواهد یافت. هرچند این حالت موقتی بوده و پس از بازگشت به دمای محیطی متعادل درصد باتری افزایش می‌یابد.

۳. شارژ کردن گوشی با لپ تاپ در حالت sleep

شاید عادت دارید برای شارژ کردن آیفون لپ تاپتان را روشن کنید. مشکلی نیست فقط مطمئن شوید دستگاه در حالت sleep نباشد. در واقع بهتر است وقتی گوشی را به لپ تاپ وصل می‌کنید کامپیوتر روشن بوده و به برق متصل باشد.

به گفته اپل “اگر آیفون خود را به کامپیوتری که خاموش یا در حالت sleep یا standby است وصل کنید ممکن است شارژ باتری به سرعت خالی شود.”

۴. فعالیت پیش زمینه

احتمالا فکر می‌کنید وقتی از برنامه ای خارج می شوید دیگر از باتری گوشی شما استفاده نمی‌کند – اما اینطور نیست. پیشنهاد می‌کنیم با طی کردن این مسیر گزینه refresh را غیرفعال نمایید:

Settings > General > Background App Refresh

۵. روشن بودن همیشگی بلوتوث

استفاده کردن از هدست های بلوتوث واقعا لذت بخش است اما اگر تماس تلفنی مهمی ندارید یا به موسیقی گوش نمی‌دهید بلوتوث را خاموش کنید: Settings > Bluetooth.

به گزارش Tech Advisor: “خاموش کردن بلوتوث می‌تواند یک ساعت یا حتی بیشتر به عمر باتری گوشی شما اضافه کند.”

۶. استفاده کردن از خدمات مکانی

خدمات مکانی برای مشخص کردن موقعیت گوشی شما روی نقشه از GPS، بلوتوث، مکان دکلهای مخابراتی و هات اسپاتهای شلوغ استفاده کرده و در نتیجه میزان زیادی باتری مصرف می‌کند.

برای تعیین این که چه اپلیکیشنهایی از این خدمات استفاده کنند به Settings > Privacy > Location Services رفته و برنامه‌های غیرضروری را از پیدا کردن موقعیت منع کنید – یا بهتر است کلا این قابلیت را غیرفعال نمایید.

۷. بالا نگه داشتن میزان نور صفحه

وقتی شارژتان کم است نور صفحه را کاهش دهید. اگر نمی خواهید خودتان این کار را بکنید می توانید با فعال کردن Auto-Brightness به گوشی اجازه دهید خودش در محیط های مختلفی نور را تنظیم نماید:

Settings > General > Accessibility > Display Accommodations > Auto-Brightness

همچنین می توانید با بالا کشیدن صفحه و حرکت دادن آیکون خورشید این کار را به صورت دستی انجام دهید.

 

اگر تمام این کارها را انجام داده و هنوز هم از عملکرد گوشی خود ناراضی هستید با یک متخصص تماس گرفته و در صورت لزوم باتری آیفونتان را تعویض کنید.

 

منبع: news.com.au

پست های مرتبط:

اشتراک گذاری این نوشته
برچسب‌ها batterybattery drainiphoneTips